Ahşap Palet

Palet Dış Ambalajın en önemli parçası olup paketlenmiş ürünlerin forklift yada transpalet aracılığı ile kolaylıkla taşınabilmesi için ahşap, plastik ve metal gibi malzemelerden hazırlanmaktadır. Ahşap palet günümüzde pek çok işlevselliği olan gerek büyük işletmeler için gerek orta ve küçük ölçekli işletmeler için sevkiyat-depolama-istifleme gibi alanlarda kullanılan çözümlerden biridir.
 
Genellikle ahşap olarak üretilen paletler daha dayanıklı olması için nervürlü özel çivilerle birleştirilir. Dış Ticaret ile artan palet dolaşımında paletler ile zararlı böcek ve haşeratın bir diğer ülkeye ulaşıp o ülkenin bitki sağlığına zarar vermemesi için fumigasyon yada ısıl işleme tabi tutularak zararlılardan temizlenmektedir. Bu konuyla ilgili uluslar arası katı kurallar getirilmiştir. Pak Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Uluslararası ısıl işlem standartı olan ISPM 15 e göre ahşap palet üretimine 2006 yılında başlamış ve müşterilerinin talepleri doğrultusunda her türlü paleti üretmektedir..
 
 Paletler temel olarak iki taraflı, dört taraflı, tek yüzlü ve çift yüzlü olarak üretilmektedir. Belirli Standart kalıpların yanında müşterilerimizin sunduğu teknik çizimler doğrultusunda istenilen tüm ebatlarda ve şekilde palet üretebilmekteyiz. Bunun yanında herhangi bir teknik çizim olmaması durumunda deneyimli ve profesyonel kadromuz, müşterimizin tanımladığı yüke ve diğer koşullara göre optimal paleti tasarlayıp sunmaktadır.